در بسیاری از ساختمان ها استفاده از سنگ ها برای زیبا سازی نما و استحکام آن کاربرد فراوانی دارد. سنگهای تیره و سیاه به علت جلوه ی چشم گیر و زیبایی که دارد و همچنین به علت رنگ خنثی سنگهای تیره، استفاده از آنها جزو یکی از انتخابهای پرطرفدار برای معماران و طراحان ساختمان شده است. ما در این مقاله قصد داریم انواع سنگ تیره که برای نما مناسب می باشد را معرفی کنیم و بطور کلی خواهیم گفت سنگ تیره مناسب چه نمایی است. شما پس از خواندن مزایا و معایب استفاده از سنگهای تیره برای نمای ساختمان، بهترین سنگ تیره برای نما، ارزانترین سنگ تیره برای نما و بطور کلی قیمت سنگ تیره برای نما را به طور کامل خواهید فهمید. تا شما بتوانید مناسب ترین سنگ تیره برای نما را به منظور استفاده در پروژه ی ساختمانی خود شناسایی و سپس خریداری نمایید. استفاده از سنگ ها برای ساختمان سازی ، نمای داخلی و بیرونی ساختمان قدمت بسیاری داشته است و قصد استفاده از سنگ ها در عین حال برای مقاومت بسیار بالای آن و همچنین جلوه ی زیبای آن به ساختمان ها بسیار مورد استقبال بوده است. شما می توانید برای آشنایی بیشتر با انواع سنگ طوسی صیقلی و … به سایت آسیا سنگ مراجعه نمایید.

ویژگی های استفاده از سنگ برای نمای ساختمان

همانگونه که پیشتر خواندید استفاده از سنگها ی تیره و روشن به منظور ایجاد جلوه ی زیبا برای نمای ساختمان حائز اهمیت است ولی باید بدانیم که استفاده از سنگ برای نمای ساختمان می بایست ویژگی های مورد قبولی به جز زیبایی را داشته باشد، تا بتوان گفت که سنگ تیره مناسب چه نمایی است. از جمله ویژگی هایی را که می توان بیان کرد عبارتند از:
  •  مقاومت بالا در برابر نفوذ آب
  • مقاومت در محیط‌های شیمیایی و طبیعی
  • مقاوم در برابر نفوذ گرد و غبار و الایندگی ها
  • دوام و استحکام بالا
  • مقاوم در برابر نوسانات آب و هوایی، سرما و گرما
  • مقاومت کششی و خمشی خوبی برای استفاده آن در نما داشته باشد.
  • سطحی یکدست و صاف و قابل پرداخت باشد.

انواع سنگ تیره برای نما

رنگ مشکی و تیره در سنگ های مرمریت و گرانیت بیشتر دیده می شود. رنگ تیره و سیاه به علت وجود ترکیبات کربن‌ دار در سنگ‌ های مرمریتی می باشد و در سنگ های گرانیت به دلیل وجود کانی های بیوتیت و هورنبلند رنگ سنگ مشکی و تیره بوجود خواهد آمد. هرچقدر میزان این کانی ها و ترکیبات بیشتر باشد، سنگ رنگ مشکی تری خواهد داشت.
سنگ گرانیت تیره
فروش سنگ تیره برای نما درشیراز

 سنگ گرانیت مشکی

سنگ گرانیت را می توان از پرکاربردترین و باکیفیت‌ترین سنگ‌های ساختمانی نام برد و به دلیل مقاومت بالا و ساب پذیری مناسب بیشترین استفاده را از آن می توان برد. همچنین یکی از انواع سنگ تیره برای نما استفاده می شود. این نوع رنگ یکی از مناسب ترین سنگ تیره برای نمای ساختمان می باشد. استفاده از سنگ گرانیت در فضای باز ساختمان به علت وجود آهن در بسیاری از سورت های این سنگ، پس از گذشت زمان و قرار گرفتن در معرض باران و نفوذ آب، باعث زنگ زدگی بر روی سنگ خواهد شد. با این وجود این سنگ نه تنها می‌ تواند در مقاوم سازی ساختمان نقش مهمی ایفا کند بلکه جهت زینت بخشیدن به بناهای مختلف نیز کاربرد بسیاری دارد. میزان چسبندگی سنگ گرانیت بسیار پایین است و از همین رو سبب جدا شدن سنگ و سقوط از نما به پایین خواهد شد. برای چسباندن نماهای ساختمانهای فعلی توصیه شده است که با پیچ و مهره برای نگه داشتن سنگ گرانیت استفاده شود.

سنگ مرمریت مشکی

سنگ مرمریت مشکی با زمینه مشکی و رگه‌های روشن قابل استفاده می باشد. مقاومت این سنگ بالا است و کاربردهای مختلفی دارد.استفاده از این سنگ جهت نماهای داخلی ساختمان بیشتر توصیه می‌شود. همچنین یکی از انواع سنگ تیره برای نما استفاده می شود. سنگ مرمریت مشکی قیمت بیشتری نسبت به سایر سنگ نماهای مشابه دارد و مقاومت کمی در برابر سرما و تغییرات آب و هوایی دارد. به مرور زمان رنگ سنگ مرمریت پس از قرار گرفتن زیر آفتاب تغییر خواهد کرد. مقاومت کمتری نسبت به سایر سنگ ها دارد وزن کمتری به نسبت سنگ گرانیت مشکی و به نسبت سنگ تراورتن وزن بیشتری دارد. جذب آب در برخی از انواع سنگ مرمر بالا می باشد ولی بطور کلی زیبایی چشمگیر و منحصر بفردی دارد. استفاده از این سنگ در نماهای داخلی می تواند بسیار زیبا و کاربردی باشد.
فروش سنگ مرمریت مشکی با کیفیت شیراز
خرید سنگ مرمریت مشکی شیراز

سنگ تراورتن مشکی

این سنگ از چشمه‌های آهکی قدیمی استخراج می شود و از کیفیت بالایی برخوردار است. سنگ تراورتن مشکی به دلیل داشتن مقاومت بالا و زیبایی منحصر بفرد و برش پذیری برای نمای ساختمان قابل استفاده میباشد ولی بطور کلی استفاده از آن در نمای داخلی و خارجی قابل استفاده است. همچنین یکی از انواع سنگ تیره برای نما استفاده می شود. مناسب‌ترین و بهترین سنگ تیره برای نما بیرونی ساختمان را می توان سنگ تراورتن را نام برد و می توان گفت که این سنگ کارایی بسیاری برای نمای خارجی و حتی نمای سنگ داخلی دارد. این سنگ جزو سنگ‌های سبک و متخلخل محسوب می‌شود و به راحتی به دیوار و محل مورد نظر با ملات می‌چسبد . ثبات رنگ بسیاری دارد و اما طرح آن تنوع بسیاری ندارد. عملکرد خوبی به عنوان عایق خواهد داشت بطور کلی می توان از این سنگ در نمای داخلی و هم نمای بیرونی ساختمان استفاده کرد و به عنوان بهترین سنگ تیره برای نما کاربرد فراوانی دارد. علاوه بر دیوار به عنوان سنگ فرش هم می توان از آن استفاده کرد، چرا که در برابر فشار بسیار مقاوم می باشد. البته ذکر این نکته ضروریست که می بایست بنابر ویژگی و شرایط محیطی نسبت به انتخاب مناسب‌ترین سنگ تیره برای نما بیرونی ساختمان اقدام کرد و بهتر است قبل از هر خریدی نسبت به دریافت مشاوره در این خصوص حتما با ما در تماس باشید تا به شما بگوییم سنگ تیره مناسب چه نمایی است.

قیمت سنگ تیره برای استفاده در نما

تا اینجا مناسب ترین و بهترین سنگ تیره برای نما را معرفی کردیم ولی بر اساس ویژگی های هر سنگ می توان قیمتهای مختلف برای تنوع های دیگر هر نوع بر شمرد. برای پاسخ به این سوال که سنگ تیره مناسب برای چه نمایی است؟ باید گفت که سنگ های تیره در نما با توجه به رنگ آنها جرم پذیری تغییرات رنگ به این علت را کمتر نمایش خواهند داد. بنابراین می توان از مزیت تیره بودن براساس هر نمایی از آن برخوردار شد. تنوع قیمت سنگ تیره برای نما می توان بر حسب میزان سفارش، درجه بندی هر نوع سنگ ، ضخامت و ابعاد آن متغیر باشد. همچنین سورت هر نوع سنگ تاثیر زیادی بر روی قیمت سنگ تیره خواهد گذاشت. برای ثبات رنگ و استحکام هر نوع می توان از مواد خاصی استفاده کرد که هر کدام از این موارد نیز به صورت غیر مستقیم بر روی قیمت سنگ تیره برای نما تاثیر گذار خواهد بود. با توجه به اینکه قیمت سنگها بر حسب نوع و کارایی می تواند بسیار متفاوت باشد، بهتر است قبل از انتخاب و خرید و مقایسه قیمت این سنگها برای داشتن یک انتخاب مناسب حتما با کادری مجرب و متخصص در این خصوص در تماس باشید. ما در کارخانه سنگ آسیا بهترین خدمات را در خصوص مشاوره خرید انواع سنگ تیره برای نما و خرید بهترین سنگ تیره برای نما را برای پروژه های ساختمانی شما خواهیم داشت. برآورد قیمت سنگ تیره برای نما بر حسب مناسب ترین سنگ تیره برای نمای مورد نظر شما محاسبه و اعلام خواهد شد شما می توانید ارزانترین سنگ تیره برای نمای خود را با بهترین کیفیت و بصورت تضمین شده خرید نمایید.