فرآوری کردن سنگ بوش همر

فرایند ایجاد سنگ بوش همر در کارخانه ها با دستگاه های صنعتی

تاریخچه بوش همر در سر تا سر دنیا مورد توجه صنعتگران عرصه ساخت و تولید سنگ های ساختمانی و تزیینی قرار دارد. هر یک از این سنگ ها با ویژگی های متعددی تولید شده و در دسترس مشتریان قرار می گیرند. ظاهر متفاوت این متریال سنگی از مهمترین ویژگی های آن به شمار می رود. این دسته از سنگ های صنعتی برای ساخت نمای ساختمان های مدرن امروزی به کار برده می شوند. انواع آن ها در نهایت زیبایی ساخته شده و در دسترس قرار می گیرند. هر یک از این سنگ ها با خصوصیات منحصر به فردی تولید شده و به کار برده می شوند.

فرایند تولید و آماده سازی سنگ بوش همر

استفاده از ماشین آلات برای بوش همر کردن سنگ های طوسی و گندمک در سال های اخیر افزایش یافته است. پیشرفت هر چه بیشتر تکنولوژی های مدرن امروزی ساخت و آماده سازی این سنگ ها را نیز ساده تر کرده است. این سنگ های صنعتی زیر نظر استادکاران حرفه ای به مرحله تولید می رسند. در این خصوص ابزارآلات مختلفی برای ایجاد تغییر بر روی سنگ ها استفاده می شوند.

این ابزار آلات ظاهر سنگ ها را تغییر داده  و دگرگون می کنند. در این خصوص از کفشک های مخصوص نیز استفاده می کنند. این کفشک ها برای قرارگیری ذرات سنگی مورد استفاده قرار می گیرند. سپس الماس های مخروطی وارد عمل می شوند و فرایند ساخت آغاز می شود. استفاده از دستگاه های ساب نواری نیز این فرایند صنعتی را تسهیل می کند. با استفاده از این ابزارآلات سطح سنگ ها زبر خواهد شد. سپس با استفاده از لقمه های الماسی کل سطح کار سوزنی خواهد شد. این فرایند برای جلوگیری از لغزندگی اجرا خواهد شد. با اجرای این فرایند ظاهر مناسبی در سطوح سنگی مورد نظر به وجود می آید. به این ترتیب سنگ های بوشهمر بیشترین کارایی را در عرصه های صنعتی مورد نظر خواهند داشت.

انواع ابزار بوش همر
تاریخچه بوش همر چرمی

 دسته بندی های سنگ بوشهمر

سنگ گندمک و سنگ طوسی به عنوان بهترین سنگ برای بوش همر شدن شناخته می شوند. این سنگ ها از کاربردهای بی شماری در عرصه ساختمان سازی برخوردار هستند. هر یک از آن ها خصوصیات و ویژگی هایی دارند که در ادامه به تفصیل آن ها را بررسی می کنیم. برای خرید هر یک از مدل های این سنگ های ساختمانی باید به نیازهای خود در محیط دقت داشته باشید.

سنگ های گندمک بوشهمر

این سنگ ها شباهت بسیاری به سنگ های مرمریت دارند و در دنیای صنعت در این دسته از سنگ های معدنی طبقه بندی می شوند. بر روی سطح این سنگ ها طرح هایی مشابه با خوشه های گندم ایجاد شده اند که زیبایی کار را افزایش می دهد. این طرح ها سبب نامگذاری این دسته از سنگ های مرمریت به نام بوشهمر شده اند. این سنگ ها با رنگ زرد مایل به طوسی شناخته می شوند. ابعاد و اندازه های آن ها به صورت استاندارد تعیین می شود. انواع آن ها کاربردهای بی شماری در صنایع ساختمان سازی کنونی دارند و به همین خاطر به میزان بالایی خرید و فروش می شوند.

سنگ بوشهمر طوسی

سنگ بوش همر طوسی یکی از بهترین انواع دسته بندی های این تجهیزات ساختمانی است که از استحکام و مقاومت قابل توجهی برخوردار است. فرایند ساخت و آماده سازی این سنگ ها مشترک است. رگه های جذاب سفید رنگ موجود در این سنگ ها نیز از مهمترین مشخصه های آن ها به شمار می رود. انواع آن ها را به عنوان بوشهمر چرمی نیز می شناسند.

کاربردهای مختلف سنگ بوشهمر

سنگ بوش همر کاربردهای قابل توجهی در عرصه های ساختمان سازی دارد. افزایش کاربری آن ها در صنایع گوناگون میزان تولید و تقاضای هر یک را به شدت افزایش داده است. برخی از مهمترین موارد استفاده از این محصولات را در زیر مشاهده می کنید:

چکش بوش همر کردن سنگ
تیشه بوش همر دستگاه سنگ ساب

ساخت راه پله

استفاده از سنگ گندمک بوشهمر در ساخت راه پله های ساختمانی بسیار متداول است و کارایی این محصولات را به حد بالایی رسانده؛ لیز نبودن سطح سنگ های بوشهمر گندمکی از مهمترین مزایای استفاده از آن ها برای این بخش از ساختمان به شمار می رود. این مسئله ایمنی افراد را برای تردد از راه پله های ساختمانی افزایش می دهد. سطح سوزنی شده این سنگ ها از بروز خطرات ناشی از سر خوردن در محیط های ساختمانی پیشگیری می کند. به همین خاطر از آن ها در راه پله های بیرونی و داخلی ساختمان استفاده می شود.

کف سازی ساختمانی

سنگ طوسی بوشهمر و سنگ های گندمکی برای ساخت کف ساختمان های مورد نظر نیز کارایی خواهند داشت. لیز نبودن سطح این سنگ ها استفاده از آن ها را در کف سازی ساختمانی نیز افزایش داده است. از این رو این سنگ ها در سال های اخیر به اوج شهرت رسیده اند. در محوطه های روباز بارش باران و برف همواره سبب سر شدن سطح سنگ های ساختمانی می شود. از این رو باید از سنگ هایی در این محیط ها استفاده شود که از بروز آسیب در اثر افتادن بر روی زمین جلوگیری کنند. به همین خاطر انواع دسته بندی های سنگ بوشهمر مورد توجه قرار دارند.

استفاده به عنوان سنگ فرش

این سنگ ها برای سنگ فرش کردن محوطه نیز به کار می روند. کف سازی در خیابان ها با استفاده از این سازه های ساختمانی به سهولت انجام می گیرد. این سنگ ها برای فضاهای بازی مانند پارک، شهربازی، پیاده روها و… کارایی دارند. ابعاد مختلف و تنوع در طراحی این سنگ ها نیز از مهمترین مزایای استفاده از آن ها به شمار می رود.

جمع بندی

در این گزارش در خصوص انواع سنگ بوش همر و دسته بندی های مختلف آن اطلاعاتی به دست آوردید که به شما کمک می کنند در خرید و تهیه هر یک از این اقلام موفقیت آمیزتر عمل کنید. آشنایی با فرایند ساخت و آماده سازی این سنگ ها نیز مزایای بی شماری برای شما به همراه دارد. هر یک از این سنگ ها با قیمت به خصوصی ارائه می شوند. هزینه های خرید و فروش این اقلام بر اساس ویژگی ها و مشخصه های مهم این سنگ ها تعیین می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *