سنگ بادبر و بوش همر برای کدام قسمت از نمای ساختمان کاربرد دارد

میزان کاربرد سنگ های بادبر در ساختمان بسیار بالا است و همین مسئله توجه صنعتگران ساختمان سازی را به این مصالح ساختمانی جلب کرده است. هر یک از مدل های این سنگ ها برای قسمت های به خصوصی از محیط ساختمان کارایی دارند. به همین خاطر مهندسین عمران با دقت بالایی انواع سنگ های ساختمانی را به کار می برند.

کاربرد سنگ های بوش همر در ساختمان نیز در بخش های مختلف صنایع عمرانی اثبات شده و هر یک از آن ها در طول سال به تولید انبوه می رسند. در این گزارش به بررسی انواع کاربردهای این محصولات در قسمت نمای ساختمان و اجزای داخلی و خارجی آن می پردازیم.

نکات ساخت نمای ساختمان با سنگ های بادبر و بوش همر

این روزها در سر تا سر کشور ما این سنگ ها در دسترس ساختمان سازان قرار دارند و هر یک از آن ها با کاربردهای مشخصی شناخته می شوند. یکی از نکات استفاده از این سنگ ها در محیط ساختمان های مختلف، توجه به آب و هوا و منطقه جغرافیایی نصب هر یک از آن ها است. این نکته در عمر و دوام این سنگ ها در محیط ساختمان تاثیر دارد.

توجه به وزن هر یک از این سنگ ها برای استفاده از این اقلام در بخش بندی های مختلف ساختمان نیز یکی از اصول اساسی استفاده از آن ها است. وزن مصالح انتخابی باید متناسب با نوع کارکرد مورد نظر کارفرمایان باشد؛ در غیر این صورت پس از نصب به سرعت کنده شده و دوام مطلوبی نخواهند داشت.

معرفی انواع سنگ بوش همر در دنیای صنعت

هر یک از مدل های این سنگ ها در دنیای امروز به میزان قابل توجهی مورد استفاده مردم قرار می گیرند. فرایند ساخت و آماده سازی سنگ های بوش همر با روش های مختلفی انجام می شود. در این روش ها از ابزارهای ساب مخصوص سنگ استفاده شده و با حرکت دورانی و چکشی بر روی قطعات سنگ، مدل های متنوعی از این مصالح آماده خواهند شد. برخی از انواع این محصولات به شرح زیر هستند:

 • سنگ های مرمریت لاشتر
 • سنگ های چینی لایبید
 • ترامیت سنگ سمیرم
 • سنگ های چینی
 • سنگ های گرانیت با رنگ مشکی یا دبل بلک

انواع این محصولات در عرصه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند و خصوصیات و ویژگی های هر یک از آن ها با دیگری متفاوت است. این سنگ ها از لیز خوردن افراد بر روی زمین جلوگیری کرده و به همین خاطر در فرایند کف سازی ساختمانی به میزان قابل توجهی به کار می روند.

همچنین کارایی آن ها در ساخت راه پله های ساختمانی به دلیل خاصیت برش خوری مطلوب این مصالح ساختمانی بسیار بالا است. سالانه حجم قابل توجهی از سنگ های بوش همر برای ساخت پله ها در ابعاد مورد نظر کارفرمایان برش خورده و آماده می شوند.

بررسی کاربردهای سنگ بوش همر

استفاده از این مدل سنگ ها و مصالح ساختمانی برای نمای ساختمان های امروزی به اوج خود رسیده است. این محصولات ویژگی ها و مزایای قابل توجهی دارند و به همین خاطر نیز در همه کشور ما به فروش گسترده ای دست یافته اند. برخی از مجموعه مصارف آن ها را در زیر مشاهده می کنید:

 • استفاده از آن ها در کف سازی محوطه هایی مانند پارک نیز بسیار بالا است.
 • استفاده از این سنگ ها در ساخت دیوارهای حیاط و ویلای ساختمان ها بسیار متداول است و بر کیفیت ساختمان سازی در این محیط ها می افزاید.
 • کاربرد آن ها در سنگفرش خارجی محیط ساختمان نیز بسیار بالا است. این روش استفاده نیز بر نمای اصلی ساختمان تاثیر می گذارد.
 • انواع این سنگ ها در نماسازی داخل ساختمان نیز به کار می روند. استفاده از آن ها در فضای آشپزخانه برای دیزاین این محیط بسیار رایج است.
 • سنگ های بوش همر به عنوان سنگ پله نیز به کار می روند و در این زمینه توجه بسیاری از معماران داخلی و مهندسین عمرانی را جلب کرده اند.
 • استفاده از آن ها در ایجاد طراحی های زیبای نماسازی خارجی نیز متداول بوده و سال های سال است که از این سنگ ها در این زمینه ها استفاده می شود.

معرفی انواع سنگ بادبر

این مدل سنگ ها در ابعاد مختلفی برش خورده و برای بخش های مختلفی از محیط ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. اشکال مربع، مستطیل و… با استفاده از این سنگ ها به سادگی برش خورده و به کار می روند. رنگ بندی متنوع این مصالح ساختمانی سبب استقبال از آن ها در عرصه های عمرانی و معماری شده است.

انواع آن ها ظاهری زبر و خشن دارند و به همین خاطر در محوطه سازی ساختمان نیز بسیار به کار می روند. نماسازی داخلی و خارجی محیط ساختمان با استفاده از این مصالح به خوبی انجام می گیرد. صنعتگران این عرصه با حفظ ظاهر طبیعی این سنگ ها، زیبایی محیط را افزایش داده و دکوراسیون بخش های مختلف ساختمان را به بهترین نحو انجام می دهند.

کاربردهای سنگ بادبر

سنگ های بادبر در میان بهترین سنگ های برای نمای ساختمان قرار می گیرند و از کاربردهای بی نظیری در محیط ساختمان برخوردار هستند. برخی از مهمترین موارد استفاده از آن ها را در زیر مشاهده می کنید:

 

 • استفاده از آن ها برای دیوارهای باربر محیط ساختمان بسیار متداول است.
 • مهمترین کاربرد سنگ های بادبر در ساختمان مربوط به ساخت کف و دیواره های محیط پارکینگ است که سبب استحکام این بخش از محیط ساختمان می شود.
 • ستون ها و شومینه ها نیز با وجود انواع سنگ های بادبر تکمیل می شوند. برای دیزاین زیر اپن های آشپزخانه نیز استفاده از این مصالح بسیار رواج دارد.
 • قسمت ورودی ساختمان ها با وجود سنگ های بادبر به خوبی تکمیل می شود.
 • کف پوش کردن محیط ساختمان نیز با استفاده از آن ها به بهترین نحو اعمال خواهد شد.

مزایای استفاده از سنگ های بادبر

فرایند ساخت نمای ساختمان با سنگ های بادبر و بوش همر با روش به خصوصی انجام می شود. استفاده از هر یک از این مصالح مزیت های قابل توجهی در محیط ساختمان به همراه دارد. برخی از مزیت های استفاده از سنگ های بادبر را در این قسمت بررسی می کنیم:

 • این سنگ ها به سهولت در بخش های مختلف محیط ساختمان به کار رفته و در زمان بسیار کوتاهی نصب می شوند.
 • امکان ایجاد شیار بر روی سنگ نیز از مزایای استفاده از آن ها به شمار می رود.
 • مقاومت این مصالح در برابر هر گونه سایش در محیط نیز بسیار مطلوب بوده و سبب افزایش میزان استفاده از آن ها شده است.
 • قیمت مناسب این مصالح نیز از مهمترین مزیت های استفاده از این اقلام به شمار می رود.
 • عدم ایجاد خط و خش بر ساختار این محصولات نیز کاربردها و استفاده های آن ها را اضافه می کند.

جمع بندی

کاربرد سنگ های بوش همر در ساختمان سازی مورد توجه بسیاری از صنعتگران این عرصه قرار دارد. مردم در بخش های مختلفی از کشور ما انواع این سنگ ها را مورد استفاده قرار داده و با تعرفه های مناسبی خرید آن ها را انجام می دهند. قیمت سنگ نما بادبر و بوش همر به صورت سالیانه تعیین شده و نرخ و هزینه های ارز و دلار نیز در تعیین هزینه نهایی آن ها تاثیر گذار خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *