ساختمان با سنگ کرمی

ایده طراحی نما با سنگ های کرمی و شکلاتی

عمدتا استفاده از سنگ کرمی و شکلاتی در نمای بیرونی ساختمان ها بیشتر به منظور زیبایی می باشد. هرچند که مقاومت و استحکام بالا جزو ویژگی های مهم سنگها برای استفاده در نما می باشد، ولی زیبایی نما مهمترین گزینه برای استفاده از سنگها می باشد. چرا که ارتباط و همخوانی با محیط بیرونی برای هر بیننده ای می تواند جذاب و چشمگیر باشد.

از همین رو جلوه هایی که برای زیبا کردن نمای بیرونی ساختمان استفاده می شود اعم از نورپردازی استفاده از طراحی چشمگیر، استفاده از سنگ هایی با طراحی خاص همگی بر حسب اینکه ایده های اجرایی به جه نحو پیاده سازی شود حائز اهمیت است. تنوع نماها را بر حسب اینکه از چه جنسی هستند را می توان به دسته بندی های مختلف تقسیم کرد، نمای سنگی، نمای آجری، نمای شیشه ای، نمای کامپوزیت، نمای چوبی، نمای سیمانی، نمای سرامیکی از جمله مواردی هستند که به تنهایی یا ترکیب چند نوع از آنها می توان ترکیب نمایی های زیبای ایجاد کرد.

ما در این مقاله ایده طراحی ساختمان با سنگ های کرمی و شکلاتی، طراحی نما ویلا با سنگ کرم شکلاتی و انواع سنگ نما کرمی و شکلاتی مطالبی در خصوص مناسب بودن نمای سنگ کرمی و شکلاتی ساختمان و نمای سنگ کرمی و شکلاتی ویلا را بیان خواهیم کرد.

انواع سنگ نما کرمی و شکلاتی

استفاده از سنگ برای نمای ساختمان یکی از نمونه های پرطرفدار برای طراحی نما از دیرباز تا کنون بوده است. همانطور که می دانید سنگ ها قدمتی دیرینه دارند آثار به جا مانده از بناها و سازه های قدیمی نشان می دهد که استفاده از سنگها از زمان های بسیار قدیم تا کنون مورد استقبال بوده است. استفاده از سنگ ها در نمای ساختمان ها و ویلا باعث جلوه هرچه بیشتر آن می شود و علاوه بر این ها نمای سنگی از قابلیت های بسیار زیادی همچون مقاومت بالا، تنوع زیاد و طول عمر بالا برخوردار هستند. استفاده به جا با ترکیب رنگ بندی خاص از سنگ های ساختمانی در نما می تواند توجه هر کسی را به خود جذب کند. سنگ تراورتن، سنگ گرانیت، سنگ سنداستون و سنگ آنتیک از جمله سنگ هایی هستند که علاوه بر تنوع رنگ و دارا بودن کیفیت خوب می توان از آن ها در ساخت نما استفاده کرد، با استفاده از ترکیب سنگ های ساختمانی می توان نمای ترکیبی بسیار زیبا و جذابی ایجاد کرد. نمای ترکیبی از ترکیب دو یا چند سنگ با یکدیگر و یا ترکیب مصالح ساختمانی دیگر با هم ایجاد می شود و بطور کلی. ما در این مقاله در خصوص طراحی نما ویلا با سنگ کرم شکلاتی، استفاده از انواع سنگ نما کرمی و شکلاتی ، نمای سنگ کرمی و شکلاتی برای ساختمان، نمای سنگ کرمی و شکلاتی برای ویلا بحث خواهیم کرد.

سنگ گندمک
سنگ گندمک کرم برای نما

 کاربرد نمای سنگ کرمی و شکلاتی برای ساختمان و ویلا

انواع سنگ شکلاتی و کرمی وجود دارد که برای استفاده در کاربردهای مختلف در ساختمان سازی ها فرآوری و تولید می‌شود. به همین دلیل خرید و انتخاب سنگ شکلاتی و کرمی برای استفاده در بخش‌های مختلف ویلا و ساختمان انتخاب اول بسیاری از افراد خواهد بود. یکی از دلایل نما طراحی نما ویلا با سنگ کرم شکلاتی قیمت این نوع سنگ ها می باشد چرا که بسیار مناسب تر از به کاربردن دیگر رنگها می باشد.

در ادامه مهمترین کاربرد استفاده از سنگهای کرمی و شکلاتی را برای ساختمان و ویلا بیان خواهیم کرد:

سنگ های به کار رفته به رنگ قهوه ای، کرمی و شکلاتی برای نما بسیار زیبا و زمینه ی روشنی به نمای سازه خواهد بخشید و بر روی معماری نما تاثیر مثبتی خواهد گذاشت. می توان از سنگهای کرمی و شکلانی برای نمای داخلی به عنوان دیوار پوش استفاده کرد ولی عمده ترین استفاده از انواع سنگ نما کرمی و شکلاتی برای محوطه سازی نیر می باشد.

انواع سنگ نما کرمی و شکلاتی را می توان در کف پارکینگ، درپوش و سنگ جدولی نیز به کار برد. استفاده ترکیبی از انواع سنگ نما کرمی و شکلاتی برای نما ساختمان سنگ کرمی و شکلاتی جذابیت بسیاری دارد و ارتباط زیادی با طبیعت و محیط اطراف برقرار خواهد کرد.

برترین محصولات ما:

خرید سنگ بادبر گندمک در شیراز

خرید سنگ گندمک بوش همر با کیفیت شیراز

معرفی انواع سنگ نما کرمی و شکلاتی

سنگ های شکلاتی و کرمی در معادن متعددی در سطح کشور استخراج می‌شود. این سنگ ها به شکل‌های مختلفی فرآوری شده و در ابعاد مختلفی در بازار عرضه می‌شود تا قابل استفاده برای مصارف مختلفی باشد. سنگ‌های شکلاتی و کرمی از جمله سنگ های ساختمانی پرکاربرد و اغلب از نوع تراورتن هستند. با توجه به نوع و خصوصیات سنگهای تراورتن می‌توان آن‌ها را در بخش‌های مختلفی از ساختمان مانند سنگ نما، سنگ کف، سنگ دیوار، سنگ پله و … استفاده کرد. طراحی نما با سنگ های تراورتن یکی از پر طرفدار ترین نمونه های نمای ساختمان می باشد.

سنگ های کرمی و شکلاتی
نما ساختمان با سنگ های کرمی و شکلاتی

سنگ تراورتن شکلاتی از مهم‌ترین سنگ‌های شکلاتی می‌توان به انواع سنگ تراورتن اشاره کرد. از برجسته‌ترین انواع تراورتن شکلاتی که در معادن داخل کشور استخراج می‌شود، شامل سنگ شکلاتی ساختمانی کاشان، سنگ تراورتن شکلاتی تجره، سنگ تراورتن شکلاتی زنجان، سنگ شکلاتی ساختمانی تراورتن یزد و تراورتن شکلاتی تکاب می باشد. از جمله ویژگی انواع سنگ نما شکلاتی برای ساختمان و ویلا عبارتند از:

  • امکان فرآوری به صورت موج دار و بی موج
  • ساب پذیری
  • شفافیت
  • ثبات رنگ
  • خلل زیاد و در برخی موارد خلل و فرج کم
  • مقاومت در برابر شرایط محیطی
  • یکنواختی در طرح و رنگ

سنگ تراورتن و سنگ گندمک بادبر، بوش همر، گندمک تیشه ایی در میان انواع سنگ های ساختمانی مناسب نما، رنگ کرم در سنگ تراورتن و مرمریت عمدتا یافت می شود. سنگ تراورتن عباس آباد،حاجی آباد،آتشکوه،دره بخاری و… ، سنگ های مرمریت مانند مرمریت دهبید،مرمریت خوی و….را می توان از این دسته نام برد.

اکثر سنگ های مرمریت کرم کم رگه و دارای ظاهری یکنواخت و یکدست هستند یا گاها رگه هایی به رنگ قهوه ایی یا طلایی در آنها دیده می شود. سنگ مرمریت در خالص ترین حالت ممکن در واقع سفید و درخشان و بدون رگه است و رنگ کرم آن ناشی از وجود کانی لیمونت می باشد

استفاده از رنگ کرم در دکوراسیون و نمای ساختمان و ویلا، به فضای بیرونی زیبایی و آرامش خاصی می بخشد انتخاب رنگ های مکمل رنگ کرم نیز از نکات بسیار مهم در طراحی نما ساختمان و ویلا می باشد. در نظر داشته باشید استفاده از رنگی نابجا ممکن است فضای غیر قابل تحملی را برای نمای ساختمان و ویلا ایجاد کند. شما می می توانید برای خرید سنگ گندمک بادبر با کیفیت به سایت آسیا سنگ مراجعه نمایید.

سنگ تروارتن کرمی در آسیا سنگ
سنگ تروارتن برای نما

طراحی نما ویلا و ساختمان با سنگ کرم شکلاتی

زیبایی ترکیب رنگ های کرم و قهوه ای و شکلاتی در نما ساختمان و ویلا ها قابل مشاهده می باشد اغلب سنگ های به کار رفته در این سازه ها سنگ های یاد شده در بخش قبل می باشد. این ترکیب رنگی در نمای ساختمان و ویلا منجر به جذابیت و آرامش خاصی خواهد شد که در طراحی نما بسیار برای عموم مورد استقبال می باشد. ترکیب های رنگی دیگری که عموما با سنگ نمای کرم مورد استفاده قرار میگیرد شامل ترکیب رنگ کرم با رنگ سفید، ترکیب رنگهای کرم و طلایی می باشد و دیگر رنگ های مکمل رنگ کرم مانند صورتی، طوسی یا سرمه ای است که معمولا مورد استفاده نمی باشد.

بهتر است قبل از خرید هرگونه سنگ برای طراحی نمای ساختمان و ویلای خود پش از در نظر گرفتن مشخصات فنی، توجه به همخوانی آن با دکوراسیون و ایده ی طراحی خود داشته باشید. باید در نظر داشته باشید سنگ کرمی در رنگ های مختلفی در بازار وجود دارد بنابراین بهتر است رنگ مورد نظر خود را با ترکیب خاص و چشم نوازی همراه کنید. در خرید سنگ شکلاتی نیز برای نمای سنگ کرمی و شکلاتی ساختمان یا نمای سنگ کرمی و شکلاتی ویلا بهتر است به نکاتی از این قبیل توجه کنید که سنگ‌های شکلاتی انواع مختلفی دارند و بهتر است برای انتخاب بهترین نمونه به نوع کاربرد مورد نظر دقت ویژه ای داشته باشید. از این رو متخصصین ما در زمینه خرید انواع سنگ نما کرم شکلاتی می توانند شما را به منظور بهترین انتخاب برای طراحی انواع نما و طراحی نما ویلا با سنگ کرم شکلاتی راهنمایی کنند، به این منظور شما می توانید همین حالا به سایت آسیا سنگ مراجعه نمایید و با ما در تماس باشید.

برترین محصولات ما

سنگ گندمک تیشه ای

سنگ گندمک شیراز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *